OPL Director's Cup Fall 2013
Under 10 Boys Silver - Mt. Bachelor
Flight A Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers B03 Maroon (WA)   29431021147
02. CFC u10 Boys Black (OR)   1431201319-6
03. EMFC 03 Ajax Blue   133120914-5
Flight B Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers B03 Yellow (WA)   395410291316
02. EMFC 03 Ajax White   123120616-10
03. Crossfire OR Lake Oswego SC Burrasca Gialli (OR)   11312078-1
Flight C Pts GP W L T GF GA GD
01. Eastside Timbers adiStars U10B White (OR)   29431019118
02. NEU DA U10 Blue (OR)   133120918-9
03. Tualatin Hills United SC Carbon   53030515-10
Flight D Pts GP W L T GF GA GD
01. Sherwood SC Cascade Rangers (OR)   556600571245
02. WT B03 Mundial (OR)   24422023194
03. TFA Barcelona OR 2003B (OR)   1141301027-17
04. FC Portland Academy 2003 boys White   63030628-22
  Under 10 Boys Silver - Mt. Bachelor
Fri, November 8, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
10103   6:00 pm  FC Portland Academy 2003 boys White 1-10 Sherwood SC Cascade Rangers
10104   6:30 pm  TFA Barcelona OR 2003B 0-8 WT B03 Mundial
Sat, November 9, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
10102   9:00 am  Eastside Timbers adiStars U10B White 8-2 NEU DA U10 Blue
10100   9:00 am  CFC u10 Boys Black 2-7 Washington Timbers B03 Maroon
10101   9:00 am  Crossfire OR Lake Oswego SC Burrasca Gialli 1-3 Washington Timbers B03 Yellow
10108   10:00 am  FC Portland Academy 2003 boys White 3-8 TFA Barcelona OR 2003B
10109   11:00 am  Sherwood SC Cascade Rangers 11-2 WT B03 Mundial
10107   2:00 pm  NEU DA U10 Blue 5-2 Tualatin Hills United SC Carbon
10106   2:30 pm  Washington Timbers B03 Yellow 9-2 EMFC 03 Ajax White
10105   2:30 pm  Washington Timbers B03 Maroon 6-1 EMFC 03 Ajax Blue
10113   3:30 pm  WT B03 Mundial 10-2 FC Portland Academy 2003 boys White
10114   4:30 pm  Sherwood SC Cascade Rangers 13-0 TFA Barcelona OR 2003B
10110   5:30 pm  EMFC 03 Ajax Blue 3-7 CFC u10 Boys Black
10112   5:30 pm  Tualatin Hills United SC Carbon 2-5 Eastside Timbers adiStars U10B White
10111   6:00 pm  EMFC 03 Ajax White 1-5 Crossfire OR Lake Oswego SC Burrasca Gialli
Sun, November 10, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
  Consolation  
10115   2:00 pm  TFA Barcelona OR 2003B 2-3 EMFC 03 Ajax White
10116   2:00 pm  Tualatin Hills United SC Carbon 1-5 EMFC 03 Ajax Blue
  Quarterfinal  
10117 QF1   10:00 am  Washington Timbers B03 Maroon 6-3 WT B03 Mundial
10118 QF2   10:00 am  Washington Timbers B03 Yellow 8-2 NEU DA U10 Blue
10120 QF4   10:30 am  Sherwood SC Cascade Rangers 9-4 CFC u10 Boys Black
10119 QF3   10:30 am  Eastside Timbers adiStars U10B White 4-1 Crossfire OR Lake Oswego SC Burrasca Gialli
  Semifinal  
10121 SF1   1:00 pm  Washington Timbers B03 Maroon 2-8 Sherwood SC Cascade Rangers
10122 SF2   1:30 pm  Washington Timbers B03 Yellow 6-2 Eastside Timbers adiStars U10B White
  Championship  
10123   5:00 pm  Sherwood SC Cascade Rangers 6-3 Washington Timbers B03 Yellow
- has been rescheduled in last seven days (since Mar 28), - has been rescheduled since Oct 23  (current as of 4/4/14 11:26 am)

© 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems