OPL Director's Cup Fall 2012
Under 10 Boys Silver
Flight A Pts GP W L T GF GA GD
01. CFC 02 Black (OR)   45550042933
02. Eastside Timbers '02B Green (OR)   2132101275
03. Crossfire OR Clackamas United SC Storm   43030426-22
Flight B Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers BU 02 Green (WA)   1731111113-2
02. WT B03 Copa (OR)   153111880
03. AUSC Aficionados (OR)   14312012111
Flight C Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers BU 02 Maroon (WA)   2232101578
02. WT B02 Mundial (OR)   93120518-13
03. FC Portland Academy 2002 Boys White   53030514-9
Flight D Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers bu 02 Grey (WA)   2843101314-1
02. RPSC Halcones (OR)   21321020515
03. EMFC 02 Dortmund Blue   93120412-8
Flight E Pts GP W L T GF GA GD
01. EMFC 02 Dortmund White   20321019127
02. FC Salmon Creek Juventus 02   16312021147
03. Crossfire OR Clackamas United SC Vapors   33030328-25
Flight F Pts GP W L T GF GA GD
01. Sherwood SC TS Timbers (OR)   37541019181
02. RPSC Tiburones (OR)   21321017107
03. Tualatin Hills United SC United Beryllium Green (OR)   1431201213-1
Flight G Pts GP W L T GF GA GD
01. Washington Timbers BU 02 Yellow (WA)   28431018126
02. Crossfire OR Lake Oswego SC Junior's U-9 (OR)   133120915-6
03. WT B02 Samba (OR)   12312013103
Flight H Pts GP W L T GF GA GD
01. Eastside Timbers '02B White (OR)   20321015510
02. Washington Timbers BU 02 Orange (WA)   2032101257
03. Crossfire OR Oregon City SC United (OR)   13030124-23
  Under 10 Boys Silver
Fri, November 9, 2012
GAME#   Time Home   Away Location
3120   7:30 pm  FC Salmon Creek Juventus 02 11-0 Crossfire OR Clackamas United SC Vapors
3103   7:30 pm  RPSC Halcones 1-5 Washington Timbers bu 02 Grey
3116   8:00 pm  Eastside Timbers '02B Green 7-1 Crossfire OR Clackamas United SC Storm
3102   8:00 pm  FC Portland Academy 2002 Boys White 2-5 WT B02 Mundial
3101   8:00 pm  WT B03 Copa 3-3 Washington Timbers BU 02 Green
Sat, November 10, 2012
GAME#   Time Home   Away Location
3106   9:00 am  WT B02 Samba 5-7 Washington Timbers BU 02 Yellow
3107   9:00 am  Eastside Timbers '02B White 4-3 Washington Timbers BU 02 Orange
3105   10:00 am  RPSC Tiburones 7-2 Tualatin Hills United SC United Beryllium Green
3117   10:30 am  AUSC Aficionados 2-5 WT B03 Copa
3111   10:30 am  Washington Timbers bu 02 Grey 2-0 EMFC 02 Dortmund Blue
3100   11:00 am  Crossfire OR Clackamas United SC Storm 3-11 CFC 02 Black
3118   11:00 am  Washington Timbers BU 02 Maroon 5-2 FC Portland Academy 2002 Boys White
3104   11:00 am  Crossfire OR Clackamas United SC Vapors 2-10 EMFC 02 Dortmund White
3114   12:00 pm  Washington Timbers BU 02 Yellow 7-1 Crossfire OR Lake Oswego SC Junior's U-9
3115   1:00 pm  Washington Timbers BU 02 Orange 8-1 Crossfire OR Oregon City SC United
3121   1:00 pm  Sherwood SC TS Timbers 4-3 RPSC Tiburones
3109   2:30 pm  Washington Timbers BU 02 Green 6-2 AUSC Aficionados
3119   2:30 pm  EMFC 02 Dortmund Blue 0-9 RPSC Halcones
3108   3:00 pm  CFC 02 Black 6-2 Eastside Timbers '02B Green
3110   3:00 pm  WT B02 Mundial 0-6 Washington Timbers BU 02 Maroon
3112   3:00 pm  EMFC 02 Dortmund White 7-6 FC Salmon Creek Juventus 02
3122   4:00 pm  Crossfire OR Lake Oswego SC Junior's U-9 2-8 WT B02 Samba
3123   4:00 pm  Crossfire OR Oregon City SC United 0-10 Eastside Timbers '02B White
3113   5:00 pm  Tualatin Hills United SC United Beryllium Green 3-5 Sherwood SC TS Timbers
Sun, November 11, 2012
GAME#   Time Home   Away Location
  Consolation  
3131   11:00 am  Eastside Timbers '02B Green 3-0 WT B03 Copa
3132   11:00 am  WT B02 Mundial 0-10 RPSC Halcones
3133   11:30 am  FC Salmon Creek Juventus 02 4-7 RPSC Tiburones
3134   11:30 am  WT B02 Samba 0-1 Washington Timbers BU 02 Orange
3135   12:00 pm  Crossfire OR Clackamas United SC Storm 0-8 AUSC Aficionados
3136   12:00 pm  FC Portland Academy 2002 Boys White 1-4 EMFC 02 Dortmund Blue
3137   1:00 pm  Crossfire OR Clackamas United SC Vapors 1-7 Tualatin Hills United SC United Beryllium Green
3138   1:00 pm  Crossfire OR Lake Oswego SC Junior's U-9 6-0 Crossfire OR Oregon City SC United
  Quarterfinal  
3124 QF1   10:00 am  CFC 02 Black 8-2 Washington Timbers BU 02 Green
3125 QF2   11:00 am  Washington Timbers BU 02 Maroon 4-5 Washington Timbers bu 02 Grey
3126 QF3   11:00 am  EMFC 02 Dortmund White 2-4 Sherwood SC TS Timbers
3127 QF4   11:00 am  Washington Timbers BU 02 Yellow 2-1 Eastside Timbers '02B White
  Semifinal  
3128 SF1   1:30 pm  CFC 02 Black 9-1 Washington Timbers bu 02 Grey
3129 SF2   1:30 pm  Sherwood SC TS Timbers 5-2 Washington Timbers BU 02 Yellow
  Championship  
3130   4:30 pm  CFC 02 Black 8-1 Sherwood SC TS Timbers
- has been rescheduled in last seven days (since Mar 28), - has been rescheduled since Oct 20  (current as of 4/4/14 10:44 am)

© 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems