OPL Director's Cup Fall 2011
Under 10 Boys Silver
Flight A Pts GP W L T GF GA GD
01. PCU SESC Celtic (OR)   28330020416
02. OSA Burrasca Black (OR)   22321019712
03. FC Portland Academy 2001 Boys White   133120912-3
04. ESUFC Flamengo White (OR)   03030025-25
Flight B Pts GP W L T GF GA GD
01. OSA Burrasca Grey (OR)   30431011101
02. Clackamas United SC Lightning (OR)   23421119109
03. NEU Napoli (OR)   2342021376
04. WSM Rowdies (OR)   1541301117-6
05. ESUFC Flamengo Red (OR)   44031313-10
Flight C Pts GP W L T GF GA GD
01. River Plate SC ORO (OR)   37440032725
02. ESUFC Ajax Black (OR)   29431018108
03. OSA Cozzo (OR)   1941211619-3
04. Tualatin Hills United SC THUSC Uranium (OR)   134121723-16
05. United SA Gladiators   44040418-14
  Under 10 Boys Silver
  Fri, November 11, 2011
GAME# TimeHome Away Location
75   6:00 pm OSA Burrasca Black 7-2 FC Portland Academy 2001 Boys White PCC Rock Creek U-10 #1
76   6:00 pm ESUFC Flamengo White 0-10 PCU SESC Celtic PCC Rock Creek U-10 #2
78   6:00 pm WSM Rowdies 4-9 Clackamas United SC Lightning PCC Rock Creek U-10 #4
79   6:00 pm River Plate SC ORO 5-2 ESUFC Ajax Black PCC Rock Creek U-10 #5
80   7:00 pm OSA Cozzo 5-5 Tualatin Hills United SC THUSC Uranium PCC Rock Creek U-10 #1
77   7:00 pm ESUFC Flamengo Red 0-2 OSA Burrasca Grey PCC Rock Creek U-10 #3
  Sat, November 12, 2011
GAME# TimeHome Away Location
87   10:00 am PCU SESC Celtic 5-3 OSA Burrasca Black PCC Rock Creek U-10 #1
89   10:00 am NEU Napoli 1-1 ESUFC Flamengo Red PCC Rock Creek U-10 #3
90   10:00 am OSA Burrasca Grey 3-2 Clackamas United SC Lightning PCC Rock Creek U-10 #4
91   10:00 am United SA Gladiators 2-11 River Plate SC ORO PCC Rock Creek U-10 #5
92   11:00 am ESUFC Ajax Black 8-1 Tualatin Hills United SC THUSC Uranium PCC Rock Creek U-10 #1
88   11:00 am FC Portland Academy 2001 Boys White 6-0 ESUFC Flamengo White PCC Rock Creek U-10 #2
93   1:00 pm WSM Rowdies 1-4 NEU Napoli PCC Rock Creek U-10 #1
94   1:00 pm Clackamas United SC Lightning 6-1 ESUFC Flamengo Red PCC Rock Creek U-10 #2
95   1:00 pm OSA Cozzo 4-2 United SA Gladiators PCC Rock Creek U-10 #3
96   2:00 pm Tualatin Hills United SC THUSC Uranium 0-10 River Plate SC ORO PCC Rock Creek U-10 #1
81   2:00 pm OSA Burrasca Black 9-0 ESUFC Flamengo White PCC Rock Creek U-10 #3
82   3:00 pm FC Portland Academy 2001 Boys White 1-5 PCU SESC Celtic PCC Rock Creek U-10 #2
97   5:00 pm ESUFC Flamengo Red 1-4 WSM Rowdies PCC Rock Creek U-10 #2
85   5:00 pm Tualatin Hills United SC THUSC Uranium 1-0 United SA Gladiators PCC Rock Creek U-10 #3
98   5:00 pm NEU Napoli 6-3 OSA Burrasca Grey PCC Rock Creek U-10 #4
86   5:00 pm ESUFC Ajax Black 6-4 OSA Cozzo PCC Rock Creek U-10 #5
  Sun, November 13, 2011
GAME# TimeHome Away Location
100   10:00 am United SA Gladiators 0-2 ESUFC Ajax Black PCC Rock Creek U-10 #1
83   10:00 am Clackamas United SC Lightning 2-2 NEU Napoli PCC Rock Creek U-10 #2
84   10:00 am OSA Burrasca Grey 3-2 WSM Rowdies PCC Rock Creek U-10 #3
99   10:00 am River Plate SC ORO 6-3 OSA Cozzo PCC Rock Creek U-10 #4
  Semifinal  
101 SF1   1:00 pm PCU SESC Celtic 4-1 ESUFC Ajax Black PCC Rock Creek U-10 #1
102 SF2   1:00 pm OSA Burrasca Grey 0-5 River Plate SC ORO PCC Rock Creek U-10 #2
  Championship  
103   4:00 pm PCU SESC Celtic 0-4 River Plate SC ORO PCC Rock Creek U-10 #1
- has been rescheduled in last seven days, - has been rescheduled since Oct 28  (current as of 3/24/12 2:14 am)