OPL State Cup 2013
GU12
Flight A Pts GP W L T GF GA GD TE
01. Eastside Timbers '00G Red (OR)   155500182160
02. WT G00 Samba TS (OR)   642206510
03. EMFC 00 Sol Blue   0202025-30
Flight B Pts GP W L T GF GA GD TE
01. Tualatin Hills United SC United Silver   94310133100
02. RVT 00G Red (OR)   642209540
03. Bend FC Timbers 00 Girls Red   3312037-40
04. Azul FC Thunder (OR)   03030115-140
Flight C Pts GP W L T GF GA GD TE
01. Crossfire OR Lake Oswego SC Blue I (OR)   742115320
02. Azul FC Blue Ninjas (OR)   44121512-70
03. Crossfire OR Willamette United SC Celtic White (OR)   3312047-30
04. BSC Portland 00G Black (or)   2301245-10
Flight D Pts GP W L T GF GA GD TE
01. FC Portland Academy 2000G Navy   12541015690
02. NEU Lyonnais White (OR)   126420191270
03. WT G00 Copa (OR)   33120313-100
04. Valley Futball Club Fire (OR)   0303029-70
  GU12
Sat, April 13, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
1262   10:00 am  FC Portland Academy 2000G Navy 4-1 Valley Futball Club Fire
1253   2:30 pm  Crossfire OR Lake Oswego SC Blue I 0-0 BSC Portland 00G Black
1254   2:30 pm  Crossfire OR Willamette United SC Celtic White 0-2 Azul FC Blue Ninjas
1251   3:30 pm  Tualatin Hills United SC United Silver 1-0 RVT 00G Red
Sun, April 14, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
1260   8:00 am  Crossfire OR Lake Oswego SC Blue I 4-2 Crossfire OR Willamette United SC Celtic White
1258   10:30 am  Tualatin Hills United SC United Silver 4-1 Bend FC Timbers 00 Girls Red
1261   11:00 am  BSC Portland 00G Black 3-3 Azul FC Blue Ninjas
1257   11:30 am  WT G00 Samba TS 2-0 EMFC 00 Sol Blue
1263   2:00 pm  NEU Lyonnais White 10-2 WT G00 Copa
1259   2:30 pm  RVT 00G Red 5-0 Azul FC Thunder
Sat, April 20, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
1265   9:00 am  Azul FC Thunder 0-8 Tualatin Hills United SC United Silver
1267   10:30 am  Azul FC Blue Ninjas 0-1 Crossfire OR Lake Oswego SC Blue I
1256   11:30 am  Valley Futball Club Fire 0-1 WT G00 Copa
1266   12:00 pm  RVT 00G Red 2-0 Bend FC Timbers 00 Girls Red
1264   4:00 pm  EMFC 00 Sol Blue 2-3 Eastside Timbers '00G Red
1255   6:30 pm  FC Portland Academy 2000G Navy 4-1 NEU Lyonnais White
Sun, April 21, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
1269   9:30 am  WT G00 Copa 0-3 FC Portland Academy 2000G Navy
1270   11:00 am  NEU Lyonnais White 4-1 Valley Futball Club Fire
1252   11:30 am  Bend FC Timbers 00 Girls Red 2-1 Azul FC Thunder
1268   11:30 am  BSC Portland 00G Black 1-2 Crossfire OR Willamette United SC Celtic White
1250   3:00 pm  Eastside Timbers '00G Red 2-0 WT G00 Samba TS
Sat, April 27, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
  Quarterfinal  
1271 QF1   3:00 pm  Eastside Timbers '00G Red 8-0 Azul FC Blue Ninjas
1273 QF3   4:30 pm  Crossfire OR Lake Oswego SC Blue I 0-1 NEU Lyonnais White
1272 QF2   5:00 pm  FC Portland Academy 2000G Navy 4-2 RVT 00G Red
1274 QF4   6:30 pm  Tualatin Hills United SC United Silver 0-2 PK WT G00 Samba TS
Sun, April 28, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
  Semifinal  
1276 SF2   1:00 pm  NEU Lyonnais White 3-2 WT G00 Samba TS
1275 SF1   3:00 pm  Eastside Timbers '00G Red 2-0 FC Portland Academy 2000G Navy
Sat, May 4, 2013
GAME#   Time Home   Away Location
  Championship  
1277   9:00 am  Eastside Timbers '00G Red 3-0 NEU Lyonnais White
- has been rescheduled in last seven days (since Mar 28), - has been rescheduled since Apr 4  (current as of 4/4/14 11:01 am)

© 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems